Під час наради в Управлінні зосередили увагу на прискоренні завершення розслідування випадків гострих професійних захворювань медичних працівників

10 березня 2021

В Управлінні Держпраці у Тернопільській області відбулась нарада, під час якої обговорили як покращити якість розслідувань випадків гострих професійних захворювань медичних працівників та пришвидшити строки їх розслідування. Участь у нараді взяли начальник Управління Держпраці в області Віталій Мариновський, начальник відділу з питань гігієни праці Управління Олег Бандура, представники управління Фонду соціального страхування в області – начальник Управління Федір Бортняк та заступник начальника Григорій Радзіх, а також заступник гендиректора ДУ «Тернопільській обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Дементьєв.

«Мета нашої наради – обговорити та прийняти спільне рішення щодо покращення якості розслідувань випадків захворювань медичних працівників, скорочення термінів таких розслідувань та розробка заходів щодо зменшення ризиків зараження медичних працівників коронавірусом під час виконання посадових обов’язків», – резюмував Віталій Мариновський.

Начальник відділу з питань гігієни праці Олег Бандура акцентував на необхідності покращення строків і якості розслідування та своєчасного надання комісіям із розслідувань випадків гострих професійних захворювань відповідних матеріалів епідеміологічних розслідувань захворювань медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Зокрема, як зазначає Олег Бандура, на сьогодні у ДУ «Тернопільській обласний лабораторний центр МОЗ України» завершено 46% розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників.

Комісія із розслідування гострого професійного захворювання на основі комплексної оцінки всіх матеріалів розслідування та оформлення відповідного  Акта розслідування зробить висновок про пов’язаність/не пов’язаність випадку захворювання з виробництвом, а відповідно – про визнання/не визнання його гострим професійним захворюванням. Покращення якості розслідувань випадків захворювань медичних працівників, скорочення термінів таких розслідувань дозволить пришвидшити здійснення відповідних страхових виплат, які передбачені потерпілим згідно з вимогами чинного законодавства.

Зокрема, під час наради також звернули увагу на причини ГПЗ медичних працівників, а це – недостатня ефективність засобів індивідуального захисту; незадовільне (неправильне) використання захисних масок;  висока заразність коронавірусу SARS-СоV-2 та стан пандемії коронавірусної хвороби; особиста необережність потерпілих під час одягання, використання, знімання, заміни та збирання для утилізації ЗІЗ.

Змінити мову