Під час вебінару обговорили причини травмувань працівників у будівельній галузі

18 грудня 2020

На виконання доручення Держпраці України з метою профілактики виробничого травматизму та попередження настання нещасних випадків із працівниками будівельної галузі фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області організували вебінар на тему: «Профілактика виробничого травматизму у будівельній галузі за результатами розслідування нещасних випадків». Участь у заході взяли начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський, завідувач сектору розслідування Михайло Бойко та головний державний інспектор Олександр Савчук.
Віталій Мариновський акцентував увагу слухачів на питанні легалізації зайнятості в будівництві:
«Питання незадекларованої праці в області, особливо в галузі будівництва, триматимемо на контролі. Вкотре звертають до роботодавців: укладайте трудові договори із найманими працівниками, не позбавляйте їх законних соціальних гарантій, зокрема, безпечних умов праці, відпусток, лікарняних, страхових виплат у разі непрацездатності», – наголосив Віталій Мариновський.
В галузі будівництва Тернопільської області упродовж 2018, 2019 та за 11 місяців 2020 року сталось 30 нещасних випадків на виробництві, у тому числі 8 нещасних випадків із смертельним наслідком. За останні три роки, як повідомив завідувач сектору розслідування Михайло Бойко, найбільше нещасних випадків сталось через падіння працівників з висоти, зареєстровані випадки травмування у дорожньо-транспортних пригодах, під час падіння при пересуванні, дії рухомих частин, падіння елементів обладнання, травмування внаслідок падіння елементів матеріалів та через ураження електричним струмом.

«Більшість нещасних випадків стались з організаційних причин, а це – невиконання посадових інструкцій, невиконання правил та інструкцій з охорони праці, працівники не використовували засоби колективного та індивідуального захисту. На другому місці – психофізіологічні (особиста необережність, алкогольне сп’яніння), і на третьому – технічні причини (незадовільний технічний стан)», – зазначає Михайло Бойко.
Головний державний інспектор Олександр Савчук під час вебінару наголосив на вимогах виконання робіт на висоті відповідно до чинних Правил, проаналізував типові порушення, які виявляють під час перевірок. Олександр Савчук зазначив, що керівники структурних підрозділів не повністю виконують покладені на них функції з охорони праці – допускають до експлуатації механізми, машини, обладнання з порушенням правил безпеки, не створюють безпечні умови праці працівникам на будівельних об’єктах, не здійснюють належний контроль за працівниками.
Під час вебінару учасникам також звернули увагу на деяких аспектах Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Зокрема, замовник або керівник будівництва зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт. Також необхідно вносити відомості про Координатора(ів) з охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та Координатора(ів) з охорони праці на стадії будівництва.

Змінити мову