Підготовка опалювального сезону у Тернополі – на контролі фахівців Управління Держпраці

Питання підготовки до опалювального сезону у Тернополі та безпечної експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, зокрема, газовикористовуючого обладнання, обговорили під час онлайн-наради з інженерно-технічним персоналом комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго». Головні державні інспектори з охорони праці Управління Держпраці в області Володимир Сивий та Анатолій Філюк поінформували учасників заходу про основні вимоги щодо безпечного початку опалювального сезону.

Важливо, для забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання та теплоспоживання до початку опалювального періоду необхідно укомплектувати відповідні підрозділи теплового господарства ремонтним та обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу, електропередавальних та інших організацій щодо ліквідації  технологічних   порушень у системах   теплопостачання та під час виникнення передумов надзвичайних  ситуацій техногенного та природного характеру.
Перед початком опалювального періоду обов’язково перевірити  готовність  систем опалення та системи  теплопостачання  у  цілому  шляхом виконання пробного пуску з метою визначення їх готовності до роботи (такий пробний пуск здійснюється після закінчення робіт з підготовки систем теплопостачання до опалювального  періоду.  Початок  і тривалість   пробного    пуску  встановлюються    графіком, який  слід довести до відома споживачів не пізніше ніж за три доби до початку пробного пуску).            

Фахівці Управління проаналізували нормативно-правові акти, окреслили вимоги щодо виконання робіт підвищеної небезпеки. Також обговорили з представниками підприємства шляхи уникнення можливого травматизму. Окремо наголосили на своєчасному та належному проходження первинних та періодичних медоглядів, проведенні інструктажів з охорони праці, навчання та перевірки знань працівників зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, перевірці технічного стану технологічних засобів, вантажопідіймальних споруд,  організації робочих процесів.

Змінити мову