Працювала спеціальна комісія з розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника

13 жовтня 2021

12.10.2021р. в КНП «Кременецька опорна лікарня»  Кременецької міської ради, під головування начальника відділу з питань гігієни праці Олега Бандури, працювала спеціальна комісія із розслідування гострого професійного захворювання захворювання медичного працівника гострою респіраторною хворобою СОVID-19.

В роботі комісії прийняли участь керівники закладу охорони здоров’я: директор Павло Кісіль, медичний директор Григорій Козаков,  заступник начальника відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Володимир Малінський, представники профспілкового комітету та ради трудового колективу.

В своєму виступі Олег Бандура наголосив на важливості об’єктивного проведення розслідування для встановлення  зв’язку захворювання  потерпілого з умовами праці  та необхідності строгого дотримання в лікувальному закладі вимог наказу МОЗ України від 28.03.2020р. №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу СОVID-19»  (зі змінами).

Зокрема було зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року №394  внесено  Зміни до переліку професіних захворювань, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000р. №1662, якими гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-СоV-2 визнано професійним захворюванням у медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинененої коронавірусом SARS-СоV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2; виробничими факторами, вплив яких може викликати таке професійне захворювання, визначено: контакт з інфекційними хворими, інфікованими матеріалами чи переносниками захворювань.

В результаті роботи комісія провела розслідування, опрацювала отримані матеріали, оцінила обставини та причини, за яких стався нещасний випадок – гостре професійне захворювання медичного працівника, а також  презентувала відповідні заходи для зменшення ризику захворювань медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 при виконанні посадових обов’язків .

До інформації:

– станом на  12.10.2021р. до Управління Держпраці у Тернопільській області надійшло 2715 повідомлення про захворювання працівників закладів охорони здоров’я гострою респіраторною хворобою СОVID-19, що підлягають розслідуванню як потенційно можливі випадки гострих професійних захворювань;

– завершено розслідування 2664 випадків захворювань, що становить 98% до усіх завершених розслідувань;

– 281 випадок захворювань, що становить 10,5% від усіх завершених розслідувань,  комісіями визнано пов’язаними з виробництвом і зареєстровано як гострі професійні захворювання.

 

Начальник відділу з питань гігієни праці                                                                     Олег БАНДУРА

 

Змінити мову