Про алгоритм впровадження політики психосоціальної підтримки для працівників медичної сфери
10 липня 2025Програма психосоціальної підтримки — це політика, що цілеспрямовано працює над створенням умов, у яких люди відчувають захищеність, підтримку та можливість реалізувати свій потенціал.
Головним спеціалістом сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено інформаційне відвідування Тернопільської міської комунальної стоматологічної поліклініки.
Одним із аспектів психосоціальної політики є створення підтримуючої робочої атмосфери. Цього можна досягти шляхом формування комунікативної культури, де співробітники мають змогу висловлювати свої ідеї, думки та обговорювати проблеми, адже збереження психоемоційного здоров’я — запорука продуктивної праці та стабільності в колективі.
Темою зустрічі стало обговорення ключових аспектів адвокації та алгоритму впровадження політики психосоціальної підтримки на робочому місці. Зокрема, акцент було зроблено на:
-
визначенні мети, основних завдань і послідовних кроків реалізації психосоціальної підтримки у трудовому колективі;
-
важливості надання першої психологічної допомоги працівникам у разі потреби;
-
впливі стресу, тривоги й страху на працездатність та загальний емоційний стан людини;
-
ознайомленні з позитивним досвідом роботодавців, які вже впровадили подібну політику на своїх підприємствах.
Наприкінці заходу спеціаліст повідомила, що безоплатну консультацію та методологічну допомогу щодо алгоритму впровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці можна отримати за адресою:
м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7
або за телефоном: (0352) 25 45 09.
Більше інформації про найпоширеніші питання трудового законодавства в умовах воєнного стану — на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua