Про безпеку праці у цукровій галузі говорили на семінар-нараді на базі Чортківського цукрового заводу
17 вересня 2018Питання стану підготовки цукрових заводів до початку запуску і аналіз виробничого травматизму в цукровій галузі розглянули на семінар-нараді з інженерно-технічними працівниками на базі Чортківського виробництва. Участь у заході взяла головний державний інспектор відділу нагляду АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Тернопільській області Ірина Корнійчук.
Інженер з охорони праці Світлана Дзінгель розповіла присутнім про стан підготовки виробництв ТзОВ «Радехівський цукор», які розміщені на території Тернопільської області, до запуску та проінформувала про основні проблемні питання, які виникали у процесі підготовки виробництв до початку нового сезону. Згідно з планами, 14 вересня розпочало свою роботу Чортківське виробництво, яке буде працювати в цьому сезоні упродовж чотирьох місяців; інші виробництва (Хоростківське, Козівське, Збаразьке) розпочнуть свою роботу з 17 вересня із запланованим терміном роботи до двох місяців.
Головний державний інспектор Ірина Корнійчук розповіла про стан виробничого травматизму в цукровій галузі за 15 років. Відтак зазначила, що у зв’язку зі складністю виробництв, а також сезонністю виконання робіт виникають проблеми щодо безпеки та умов праці.
На основі аналізу даних по виробничому травматизму на підприємствах та в організаціях цукрової промисловості України встановлено, що організаційні та кваліфікаційні фактори призводять до 76% виробничих травм. Велика частка травм припадає на досвідчених робітників, які мають стаж роботи більше 20 років, і на робочих зі стажем роботи за професією до року.
Виявлено десять професійних груп в яких зафіксовано найбільший ризик травмонебезпечних ситуацій: водії (24,3%), вантажники (12,6%), електромонтери (9,9%), електрозварювальники (8,2%), машиністи дробильної машини (7,6%), слюсарі (6,3%), сторожі (6,3%), фільтрувальники (6,2%), працівники по подачі буряків (5,8%), працівники котельної (5,2%), – зазначила Ірина Корнійчук.
Аналіз статистичних даних показує, що для видів подій, які приводять до загибелі працівників, визначальними є дорожньо-транспортні пригоди (29,6%), падіння потерпілого, у тому числі з висоти (19,5%), дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (18,6%) та падіння, обрушення, обвали предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо (16,5%).
На ці факти слід звертати особливу увагу під час проведення первинного і повторного інструктажів на робочому місці. Крім того, необхідно підвищити якість самих інструктажів, посилити контроль над роботою працівників з невеликим професійним стажем.
На підприємствах цукрової галузі на рівень виробничого впливає велика кількість факторів, які діють у взаємному зв’язку і обумовленості. Тому організаційна структура забезпечення охорони праці повинна бути досить оперативною та враховувати комплексну дію усіх виробничих факторів, які впливають на неї, своєчасно виявляти, робити їх аналіз і оцінку та не допускати травмонебезпечних ситуацій.
Учасники семінару також отримали необхідні роз’яснення з питань застосування норм чинного законодавства з охорони праці.