Про нещасні випадки, що стались через споживання нехарчової продукції потрібно повідомляти Управління Держпраці

21 жовтня 2019

Відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, що стались через споживання (користування) нехарчової продукції, упродовж доби повинні надіслати письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок – до органу державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

Факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку встановлює і засвідчує лікувально-профілактичний заклад. Документом, який підтверджує ушкодження здоров’я особи, є листок непрацездатності чи довідка лікувально- профілактичного закладу. Нещасні випадки розслідуються незалежно від того, чи був потерпілий у стані психічного розладу, алкогольного або наркотичного сп’яніння. Лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або доставлені потерпілі, ведуть реєстрацію нещасних випадків в окремому журналі за встановленою формою.

Розслідування нещасних випадків проводиться з метою визначення їх  обставин та причин. На підставі результатів розслідування розробляються  заходи щодо запобігання подібним випадкам, а також щодо вирішення питань соціального захисту потерпілих.

Держпраці здійснює державний ринковий нагляд за 10 видами нехарчової продукції, зокрема, прості посудини високого тиску; ліфти і компоненти безпеки для ліфтів; канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки; обладнання, що працює під тиском; засоби індивідуального захисту; вибухові матеріали промислового призначення; обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах; машини та устаткування; пересувне обладнання, що працює під тиском та знаки безпеки і захисту здоров’я працівників.

Змінити мову