Проведено  превентивний  захід для працівників комунальної галузі

28 лютого 2024

Посадові особи управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління  Державної служби з питань праці  Олег Бандура  та  Людмила Крамар  провели превентивний захід з питань охорони та гігієни праці для працівників  Комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя».

Фахівці  під час заходу акцентували увагу  на питаннях щодо організації медичних оглядів працівників певних категорій, проведення атестації робочих місць за умовами праці, забезпечення працівників  засобами індивідуального захисту,  профілактики професійних захворювань.

Зокрема,  зазначили, що відповідно до  законодавства  України за створення безпечних, сприятливих та здорових умов праці відповідає роботодавець. Однак, не завжди на підприємствах дотримуються вимог нормативно-правових актів з охорони праці, чим порушуються права працівників на безпечну та здорову працю, внаслідок чого  на підприємствах є ризики виникнення  випадків професійних  захворювань.

Основними причинами набуття професійних захворювань є недосконалість технологічного процесу, невикористання засобів індивідуального захисту, нехтування  гігієнічних нормативів.     До професійних захворювань належать, насамперед,  хвороби, що виникають внаслідок безпосередньої дії на працівників виробничих шкідливих факторів, а також ті, що за певних виробничих умов розвиваються значно частіше, ніж звичайно.

Фахівці Держпраці зазначили, що найпоширенішими професійними чинниками  є:

– вібрація та шум, пил рослинного й тваринного походження;

– перенапруження окремих органів і систем, що виникає у відповідь на тривале навантаження на одні й ті самі нервово-м’язові групи;

– біологічні чинники (мікроорганізми – продуценти, живі клітини та спори мікроорганізмів, що місятяться в бактеріальних препаратах, патогенні мікроорганізми) – збудники  хвороб.

У разі тривалої дії на організм високих концентрацій пилу можуть розвиватися хвороби легенів і дихальних шляхів. Під впливом високих рівнів вібрації виникає вібраційна хвороба, внаслідок дії шуму – захворювання органів слуху (неврит), хімічних речовин – отруєння.  Дотримання гранично допустимих концентрацій хімічних речовин у повітрі робочої зони та рівнів шуму й вібрації, інших шкідливих для здоров’я чинників дають змогу запобігти виникненню професійних захворювань серед працівників підприємства.

Представниками Держпраці наголошено, що дотримання законодавства у сфері охорони праці, гігієни праці та промислової безпеки є запорукою збереження життя працівників.         Профілактика професійних захворювань полягає в систематичному покращенні умов праці та ліквідації шкідливо діючих факторів, зменшення їх дії до безпечного для здоров’я працівників  рівня.

Більше інформації про найпоширеніші питання з гігієни праці та трудового законодавства в умовах дії воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі  Держпраці http://pratsia.in.ua/.

Змінити мову