Проведено превентивний захід в закладі професійної освіти з питань гігієни праці

20 листопада 2023

Посадова особа управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління  Державної служби з питань праці  Людмила  Крамар провела нараду для працівників підприємства Державний професійно-технічний навчальний заклад «Тернопільське  вище  професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі».

Під  час заходу представником Держпраці  наголошено, що важливу роль у збереженні здоров’я працівників підприємства, профілактиці та ранньому виявленні захворювань, у  тому числі професійних та професійно-зумовлених, відіграють медичні огляди.

Важливість та необхідність проведення медичних оглядів працівників визначена у ст.17  Закону України «Про охорону праці», де зазначається, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Процедуру організації та проведення медичних оглядів працівників визначено наказом  Міністерства охорони здоров’я України №246 від 21.05.2007 року «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Під час робочої зустрічі посадовою особою управління, за участі представників роботодавця, визначено категорії працівників  підприємства, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу, а також рекомендовано провести відповідні заходи, спрямовані на оздоровлення умов праці.

Окрім того, під час превентивного заходу було обговорено порядок проведення атестації робочих  місць за умовами праці.  Наголошено,  що якісно і своєчасно проведена атестація робочих місць дозволяє  працівнику реалізувати права на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації  за роботу, залежно від шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

Більше інформації про найпоширеніші питання з гігієни праці та трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці http://pratsia.in.ua/.

Змінити мову