Проведено превентивний захід з питань охорони та гігієни праці
17 травня 2024Фахівець відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності в Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Людмила Крамар провела інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо дотримання законодавства з питань охорони та гігієни праці для працівників масажного центру «MILON» (ФОП Фаріон – Навольська Ольга Володимирівна).
Під час заходу представником Держпраці акцентовано увагу на нормах Закону України «Про охорону праці», зокрема щодо наступного:
– працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії;
– посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, зобов’язані проходити навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.
Особливу увагу приділено профілактиці та ранньому виявленні професійних захворювань. Масажні роботи виконуються стоячи, з великим м’язовим навантаженням на кисті рук і потребують значного фізичного зусилля, тому при виконанні масажу дуже важливо, щоб робоча поза масажиста була комфортною. Час від часу її потрібно міняти, оскільки тривале виконання масажу в тому самому положенні дуже стомлює м’язи, тому необхідно звертати увагу на попередження патологічних змін в області шийного й поперекового відділів хребта, появи застійних явищ у нижніх кінцівках, що допоможе запобігти розвитку професійних захворювань.
Окрім того, представником Держпраці наголошено, що в Україні триває реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської. У рамках такої програми Держпраці та її територіальні органи реалізують проект з психосоціальної підтримки українців на робочому місці. Мета – створити власну, українську модель системи психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка вбере найкращі світові й вітчизняні практики.