Питання легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати у регіоні обговорили на засіданні обласної міжвідомчої робочої групи

01 червня 2018

На засіданні обласної міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке відбулося 31 травня, обговорили питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення. У засіданні робочої групи під головуванням заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Ігоря Вонса, взяли участь директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, начальник Управління Держпраці в області Наталія Рус, директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Тетяна Король, начальник Головного управління Пенсійного фонду Ігор Москалик, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський, заступник начальника Головного Управління ДФС в області Петро Якимчук, голови та заступники райдержадміністрацій, представники органів місцевого самоврядування та керівники підприємств.

Інспектори праці сьогодні наділені вагомими повноваженнями, у порівнянні з іншими органами державної влади, зокрема – проводити без попередження інспекційні відвідування, практично виходити на підприємства, де існують ризики використання незадекларованої праці, застосовувати високі штрафні санкції. Ці інструменти не обов’язково мають бути застосовані, першочергове їх завдання – спонукати роботодавця не порушувати трудове законодавство. Тіньова зайнятість існує лише у вигідних умовах, а такі чинники роблять це явище економічно невигідним для роботодавця, – зауважив директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера.

Легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати – стратегічні завдання, які сьогодні стоять перед соціальними партнерами та успішно реалізуються на практиці. На сьогодні в області існує позитивна динаміка змін – зростає показник середньої заробітної плати, створюються нові робочі місця, зменшується частка неоформлених працівників, зростають надходження до бюджету за рахунок детінізації зайнятості.

На засіданні робочої групи обговорили проблеми ринку праці на Тернопільщині, однією з яких є зниження економічної активності населення. Причинами такого явища є неформальна зайнятість та ріст трудової міграції мешканців області. Проблемними сферами економічної діяльності є готельно-ресторанний сервіс та будівництво – там частка неформальної зайнятості є найбільшою.

З початку року Управлінням Держпраці в області здійснено 138 заходів державного нагляду з питань додержання законодавства про працю. У частині додержання законодавства про працю налагоджено тісну співпрацю між Управління Держпраці та органами місцевого самоврядування. Спільно з інспекторами праці здійснено 38 інспекційних відвідувань, проводяться семінари, наради, консультації з метою реалізації делегованих повноважень у сфері додержання законодавства про працю та зайнятість.

Особливу увагу інспектори праці приділяють профілактиці порушень трудового законодавства. Завдяки активній роботі із 2215 працівниками з початку року укладено трудові договори, у тому числі: після інспекційних відвідувань – 743 договори, інформаційно-роз’яснювальної роботи – 1472. Варто відзначити, що 198 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 1,1 млн. грн., – розповіла начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.

Завдяки спільним зусиллям та скоординованим діям влади та бізнесу, нам сьогодні вдається вирішувати соціальні та інфраструктурні проблеми, адже зростають наповнення до бюджету, а це стимулює розвиток міст та сіл у регіоні, створює економічні вигідні умови для проживання та зменшує рівень  трудової міграції, – підсумував засідання робочої групи заступник голови  Тернопільської  облдержадміністрації Ігор Вонс.

Змінити мову