РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ: Як інспектори праці допомогли молодій матері не втратити роботу через ліквідацію підприємства

30 листопада 2021

Оксана (ім’я змінене) кілька років сумлінно працювала на посаді офіціантки у закладі громадського харчування. З цієї ж посади жінка пішла у соціальну відпустку по догляду за дитиною до досягнення 3 років.

Молода мати, добре знаючи, що за нею зберігається робоче місце, переймалася лише хатніми справами та вихованням новонародженого сина. Втім, одного дня, до неї зателефонував роботодавець та повідомив, що він закриває свій заклад та припиняє трудові відносини з усіма без винятку працівниками у зв’язку із припиненням господарської діяльності. Він сказав жінці якнайшвидше написати заяву на звільнення та отримати трудову книжку.

Жінка розгубилася та, не знаючи як їй правильно діяти, звернулася за допомогою до Управління Держпраці.

Інспектори праці провели за цим зверненням позаплановий захід державного контролю, під час якого проінформували підприємця про вимоги статті 184 Кодексу законів про працю України, відповідно до якої звільняти жінок, які мають дітей до 3 років, заборонено. І, у разі повної ліквідації підприємства звільнення таких жінок відбувається з обов’язковим працевлаштуванням. При цьому, власник чи уповноважений орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості.

Результат роботи інспекторів праці цієї перевірки – заявниця не втратила робочого місця, роботодавець працевлаштував її на посаду офіціантки до іншого закладу громадського харчування. Зараз молода матір продовжує займатися хатніми справами та виховувати сина до досягнення ним 3 років.

Змінити мову