У рамках спільного проекту Міжнародної організації праці та Держпраці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» 6 лютого 2018 року розпочався семінар-тренінг на тему «Кадрова політика Державної служби України з питань праці стосовно інспекторів праці». У роботі семінару взяли участь міжнародні представники-експерти: Арсеніо Фернандес Родрігес – спеціаліст з питань безпеки та гігієни праці відділу адміністрації праці та інспекції праці МОП, Сільвія Труфасіла – міжнародний експерт, Антоніу Сантуш – менеджер Проекту ЄС-МОП.
Національний координатор проету МОП Софія Литвин наголосила на важливості роботи інспекторів праці саме в контексті посилення механізмів соціального діалогу.
«На результативність чи не результативність будь-якої структури впливають працівники цієї структури, у нашому випадку інспектори праці, які, відвідуючи підприємство, певною мірою є обличчям служби, демонструють свою компетентність та допомагають підприємству ставати кращим», – підкреслила Софія Литвин.
Робота семінару спрямована на визначення пріоритетів у діяльності інспекторів праці, їхніх ключових завдань, правозастосування, забезпечення ефективного додержання законодавства, нагляду за дотриманням прав працівників. Вдала робота інспекторів праці впливатиме на економічний розвиток та соціальну політику держави.
Директор Департаменту норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой акцентував увагу на запрвадженні нової якості кадрової політики стосовно інспекторів праці і відповідних заходів для наймання і збереження у штаті кваліфікованих кадрів.
Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на ключових завданнях уряду України, який, починаючи з 2014 року, запроваджує глибинну реформу системи адміністрації та інспекції праці з метою забезпечення повноцінного дотримання трудових прав працівників.
«Сьогоднішній захід покликаний допомогти відділам персоналу Держпраці розробити належну політику відповідно до міжнародних стандартів праці та кращого досвіду держав-членів ЄС для подальшого запровадження єдиної кадрової стратегії», – зазначив Роман Чернега.
Арсеніо Фернандес Родрігес зупинився на питаннях європейсього досвіду кадрового підбору персоналу інспекції праці, карєрної перспективи та фізичної безпеки інспекторів праці, а також можливостях запровадження сучасних підходів у їхній роботі.
Сільвія Труфасіла представила рекомендації щодо розробки кадрової політики Держпраці. Зупинилася на оцінках потреб, підтримці кадрової політики, координації в роботі центрального апарату Держпраці та територіальних органів служби.
Антоніу Сантуш поділився міжнародним досвідом роботи інспекторів праці, зокрема, в Португалії.
Голова Держпраці Роман Чернега наголосив на важливості роботи інспекторів праці у виявлені незадекларованих працівників. Неофіційно оформлені працівники не мають жодних соціальних гарантій від держави, особливо, в контексті прийняття урядом Пенсійної реформи.
«Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади», – додав Роман Чернега.