Своєчасне проходження медичних оглядів – запорука збереження здоров’я кожного працівника
30 квітня 2025Фахівець управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, з нагоди Дня охорони праці, відвідала підприємство КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Тернопільської міської ради.
Під час заходу представником Держпраці наголошено, що важливу роль у збереженні здоров’я працівників підприємства, профілактиці та ранньому виявленні захворювань, у тому числі професійних та професійно – зумовлених, відіграють медичні огляди. Процедуру організації та проведення медичних оглядів визначено наказом Міністерства охорони здоров’я України №246 від 21.05.2007 року «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій». Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій розроблений на виконання статті 17 Закону України “Про охорону праці», визначає процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.
Окрім того, головним державним інспектором акцентовано увагу на важливості проведення атестації робочих місць за умовами праці. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442. Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Під час зустрічі також розглядалися питання щодо недопущення в трудових відносинах стигматизації і дискримінації осіб з ВІЛ-позитивним статусом та повідомлено працівників підприємства про можливість отримання консультаційної підтримки безпосередньо від фахівців Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці у найзручніший для них спосіб комунікації, або ж через сервіс «Інтерактивний інспектор».
Більше інформації про найпоширеніші питання з гігієни праці та трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua