Тернопільщина: Спільна робота з соціальними партнерами

18 липня 2022

З початку бойових дій на території України Держпраці змінено підходи до реалізації своїх повноважень. Головним напрямком діяльності визначено консультування та надання допомоги в організації процесу виробництва. Роботодавці можуть самі обрати форму консультацій – це може бути письмове роз’яснення, круглий стіл, семінар або вебінар для працівників суб’єкта господарювання, особистий візит спеціаліста для надання консультацій безпосередньо на робочих місцях.

Саме про превентивні заходи, попередження травматизму та допомогу господарствам у створенні безпечних умов на робочих місцях йшлося на нараді, яка пройшла в Управлінні Держпраці в Тернопільській області за участі представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. В нараді взяли участь: в.о. начальника управління Віктор Андрійчук, завідувач сектору розслідувань, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму управління Михайло Бойко, головний державний інспектор Ірина Корнійчук та заступник начальника управління – начальник відділу  профілактики страхових випадків Григорій Радзіх,  в.о. начальника Тернопільського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області Сергій Ващук.

Під час заходу проаналізували стан виробничого травматизму в 2021 – 2022 роках, визначили галузі в яких спостерігається ріст травматизму. Особливу увагу приділили сезонним роботам в сільському господарстві,  визначили та обговорили план, за яким представники цих установ будуть виїжджати в райони, зустрічатися з працівниками аграрних, фермерських господарств, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників безпосередньо на робочих місцях.

У період максимального напруження під час збиральних робіт слід пам’ятати про створення безпечних умов праці для робітників, які задіяні на жнивах. Це вжиття всіх можливих заходів щодо приведення робочих місць, обладнання, машин і механізмів відповідно до вимог Правил, Технічних регламентів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.  Також дуже важливим є якість проведення навчання і інструктування працівників, забезпечення спеціальним одягом, взуттям та засобами колективного та індивідуального захисту, вміння надати домедичну допомогу і дії працівника під час повітряної тривоги та інше.

Головне – завжди дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт.

 

Змінити мову