Тернопільщина: з представниками закладів соціально-культурної сфери в області обговорили питання безпечності опалювального періоду

06 грудня 2019

Під час опалювального періоду у закладах соціально-культурної сфери, зокрема, освіти, медицини, культури, громадського харчування зростає імовірність виникнення нещасних випадків, у тому числі під час експлуатації котелень, газовикористовуючого обладнання та нагрівальних електричних приладів.

Фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області провели нараду для керівників та інженерів з охорони праці закладів соціально-культурної сфери. Участь у заході взяли – перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков, начальники відділів Управління Петро Гичка, Віктор Мовчан, Олег Бандура, Віктор Андрійчук та галузеві інспектори відділів.

Володимир Гузенков наголосив на дотриманні вимог безпеки під час виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки. Звернув увагу на обов’язковості проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників, первинних та повторних інструктажів з охорони праці.

Петро Гичка проаналізував стан виробничого травматизму у закладах соціально-культурної сфери та розглянув основні причини нещасних випадків, серед яких на першому місці стоять порушення вимог інструкцій з охорони праці. Звернув увагу, що керівникам структурних підрозділів необхідно постійно здійснювати моніторинг за технічним станом обладнання, контролювати за додержанням працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасно виявляти можливості виникнення небезпечних ситуацій на виробництві, забезпечувати усунення причин, що призводять до нещасних випадків.

Акцентовано увагу на особливості процедури проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, проходженні перед- та післярейсових медоглядів водіїв, необхідності  проведення психофізіологічної експертизи, атестації робочих місць за умовами праці, проведенні технічних оглядів транспортних засобів та дотриманні правил безпеки дорожнього руху на дорогах.

Присутнім нагадали про введення з 1 липня 2019 року нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійний захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, за новим Порядком змінились терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку – роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити Держпраці з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення.  Розслідування нещасного випадку  проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку – 15 робочих днів.

Змінити мову