У Кременецькому лісгоспі наголосили на безпечному проведенні вантажно-розвантажувальних робіт
28 грудня 2020Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Віталій Мариновський спільно із головним державним інспектором Ігорем Процем з інформаційним візитом відвідали державне підприємство «Кременецьке лісове господарство», де під час зустрічі із інженерно-технічним персоналом наголосили важливості дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та на безпечній організації та проведенні вантажно-розвантажувальних робіт у лісовому господарстві.
Віталій Мариновський звернув увагу, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Головний державний інспектор Ігор Проць розповів про особливості проведення вантажно-розвантажувальних робіт. Зокрема, на підприємстві роботодавець безпосередньо здійснює контроль за дотриманням вимог безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, забезпечує утримання вантажопідіймальної техніки, пристроїв і знімних вантажозахоплювальних органів у справному стані та безпечну їх експлуатацію. Усі вантажно-розвантажувальні роботи мають проводитися відповідно до карти технологічного процесу, яка затверджена роботодавцем.
Переміщування вантажу вантажно-транспортним устаткуванням необхідно організовувати так, щоб унеможливлювалось перебування працівників на вантажі і в зоні його можливого коливання чи падіння, а також поверх приміщень і транспортних засобів, в яких перебувають люди. Під час вантажно-розвантажувальних робіт водій та інші особи не повинні перебувати у кабіні і на підніжках, проводити техогляд і ремонт транспортного засобу. Двигун автомобіля, який завантажується-розвантажується іншими технічними засобами, кіньми або вручну, перед завантажуванням-розвантажуванням має бути вимкненим.
Представники Управління також наголосили на вимогах безпеки на лісосічних роботах та при експлуатації автомобільних вантажопідіймальних кранів, на необхідності проведення періодичних технічних оглядів вантажопідіймальних кранів, звернули увагу на процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві та відшкодування шкоди постраждалим.