У Тернополі під час практикуму у регіональному відділенні АМУ говорили про новації трудового законодавства

07 листопада 2019

У Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості». Захід проходить в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Серед учасників практикуму: міській/селищні/сільські голови та їх заступники, секретарі виконавчого комітету, інспектори праці, головні спеціалісти, начальники відділів.

Зі вступним словом виступила начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, яка розповіла  про новації у трудовому законодавстві, про нові законодавчі інструменти, спрямовані на детінізацію ринку праці та дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю та оплату праці. Також обговорила з присутніми питання впровадження міжнародно-правових норм у сфері  трудового законодавства.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Ігор Хаварівський зупинився на особливостях здійснення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, роз’яснив повноваження інспекторів праці відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 823 від 21 серпня 2019 року. Інспекторам праці ОМС делеговано повноваження у здійсненні контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Ознайомив присутніх з нормативно-правовою базою, що регулює питання трудового законодавства та передбачає відповідальність за порушення трудового законодавства.

Представникам об’єднаних територіальних громад Тернопільщини детально роз’яснили підстави проведення інспекційних відвідувань, організації інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. На сьогодні визначено такі підстави для проведення інспекційний відвідування та невиїзних інспектувань рішення суду, повідомлення правоохоронних та наглядових органів; звернення працівника про порушення щодо нього законодавства про працю; звернення фізичної особи, щодо якої порушено правила оформлення трудових відносин; аналіз інформації, отриманої зі ЗМІ, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством; рішення керівника органу контролю з питань незадекларованої праці; інформація від ДПС, Держстату, ПФУ про ознаки чи факти порушення; невиконання припису; інформація профспілкових органів; доручення Прем’єр міністра України, звернення Уповноваженого ВРУ з прав людини; запит народного депутата.

Змінити мову