У Тернополі під час семінару – про актуальні питання ринкового нагляду за нехарчовою продукцією та дотримання вимог гігієни праці на виробництві
10 березня 2023Посадові особи Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці спільно представниками ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели семінар для керівників структурних підрозділів ТОВ «Епіцентр К» з питань ринкового нагляду та з питань гігієни праці.
Від Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці участь взяли: заступник начальника Віктор Андрійчук, начальник відділу ринкового нагляду Галина Чубко, начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Олег Бандура, головний державний інспектор державного ринкового нагляду Ольга Голуб.
З урахуванням того, що на час, коли було запланований захід, відбулось оповіщення про повітряну тривогу на всій території України, проведення семінару проходило в укритті торговельного закладу.
Учасників семінару було:
- ознайомлено з правовими та організаційними засадами державного ринкового нагляду за нехарчовою продукцією;
- акцентовано на Технічних регламентах безпеки машин та рухомого обладнання, яке працює під тиском.
- проінформовано про перелік та зміст документації, яка повинна надаватися разом із цією продукцією, серед якої: Декларація про відповідність машини вимогам Технічного регламенту; інструкція з експлуатації українською мовою; інформація про найменування виробника, найменування машини, серія або тип, рік виготовлення, значення маркувальних знаків та написів.
Також було донесено, що суб’єкт господарювання несе відповідальність за порушення вимог законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.
Акцентовано увагу присутніх на можливих професійних ризиках, особливостях гігієни праці та профілактики професійних захворювань на підприємстві, в тому числі:
- на використанні працівниками засобів індивідуального та колективного захисту;
- організації та проведенні профілактичних медичних оглядів та атестації робочих місць працівників за умовами праці, наданні їм передбачених законодавством пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці;
- основах домедичної допомоги потерпілим при нещасних випадках на виробництві.
Окрім того, було відзначено, що на робочих місцях підприємства можуть бути шкідливі чи небезпечні виробничі фактори, такі як: виробничий шум, вміст в повітрі робочої зони промислових аерозолів, параметри мікроклімату, що не відповідають допустимим, а також показники важкості праці.
На завершення заходу з учасниками семінару був проведений тренінг щодо надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків на виробництві. Було відпрацьовано порядок надання допомоги постраждалим при кровотечах, травмах опорно-рухового апарату, опіках, електротравмахх, отруєнні токсичними газами, а також основні принципи проведення серцево-легеневої реанімації.
Більше інформації: на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua