Важливість психосоціальної підтримки на робочому місці діячів культури
21 липня 2025Культура є одним із потужних чинників, що впливає на психосоціальний розвиток людини, формує її ідентичність, цінності, соціальні навички, емоційні реакції та загальне благополуччя. Вона охоплює всі сфери життя: працю, побут, дозвілля, визначаючи спосіб життя, мислення й світогляд кожної особистості.
Головний спеціаліст сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провела інформаційний захід з адвокації програми психосоціальної підтримки на робочих місцях для працівників закладів культури Тернопільської області.
Темою обговорення з керівниками установ стали рекомендації щодо впровадження такої програми, адже робота в умовах повномасштабної війни вимагає стійкості, відповідальності та здатності оперативно реагувати на зміни, особливо в колективах культурної сфери.
Зокрема, було розглянуто такі питання:
-
надання першої психологічної підтримки на робочому місці;
-
проведення інформаційно-консультативних заходів з психосоціальної підтримки;
-
необхідність запровадження відповідної політики на підприємстві, її актуальність у воєнний та післявоєнний періоди;
-
поняття програми психосоціальної підтримки, її мета, зміст та ключові елементи;
-
основні етапи впровадження політики;
-
позитивний досвід роботодавців, які вже реалізували подібні ініціативи.
Наприкінці зустрічі було повідомлено, що безоплатну консультацію та методологічну допомогу щодо алгоритму впровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7 або за телефоном (0352) 25 45 09.
Більше інформації про найпоширеніші питання адвокації психосоціальної політики на робочому місці та трудового законодавства в умовах воєнного стану — на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua