Відбулася виробнича нарада з питань профілактики професійних захворювань, створення безпечних умов праці

Лікар з гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів нараду в Головному Управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській області з питань профілактики професійних захворювань та створення безпечних умов праці. У роботі наради взяли участь перший заступник начальника Головного Управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області Володимир Богоніс, начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного Управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області Олександр Дністрян та працівники управління.

На нараді висвітлено питання комплексу профілактичних заходів, спрямованих на профілактику професійної захворюваності серед працівників управління. Зокрема акцентовано увагу на профілактиці професійних зоонозних інфекцій у працівників, які займаються експертизою продуктів тваринництва. Обговорені питання професійних шкідливостей в різних лабораторних підрозділах, а також своєчасності та повноти проходження попередніх та періодичних медичних оглядів працюючих в шкідливих умовах праці.

Надано консультація щодо складання і узгодження списків осіб, що працюють у шкідливих умовах праці та створення безпечних оптимальних умов праці, розробленню  та впровадженню заходів по оздоровленню умов праці. Також надано роз’яснення щодо подолання стигми працюючих ВІЛ-інфікованих.

Під час наради були висвітлені питання укладання трудових договорів між працівником і власником, гарантії в оплаті праці, гарантії та пільги для осіб, що потребують додатково соціального захисту, гарантії на компенсації найманих працівників. Були розглянуті питання про пільги і компенсації найманих працівників та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці.

Змінити мову