Відбулася виробнича нарада з питань створення належних та безпечних умов праці

16 жовтня лікар з гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів нараду  в Тернопільській обласній спілці споживчих товариств з питань створення безпечних умов праці та профілактики професійних захворювань. У роботі наради взяв участь директор обласної спілки споживчих товариств Михайло Лазар та фахівці управління.

Тернопільська обласна спілка споживчих товариств на добровільних засадах об’єднує 16 районних споживчих товариств та 3 споживчі товариства. У склад облспоживспілки входять 19 власних підприємств. Споживча кооперація області об’єднує понад 31,2 тисяч пайовиків, в системі працює 2200 працівників.

Підприємства облспоживспілки проводять торгівлю промисловими та продовольчими товарами, надають послуги логістики і громадського харчування.

На нараді були розглянуті питання організації та проведення профілактичних заходів направлених на попередження професійної захворюваності серед працівників. Обговорені питання професійних шкідливостей в різних виробничих підрозділах, а також своєчасності та повноти проходження попередніх та періодичних медичних оглядів працюючих в шкідливих умовах праці.

Надана консультація щодо складання і узгодження списків осіб, що працюють у шкідливих умовах праці та створення безпечних оптимальних умов праці, розробленню та впровадженню заходів по оздоровленню умов праці. Також надано роз’яснення щодо подолання стигми працюючих ВІЛ-інфікованих.

Під час наради були висвітлені питання укладання трудових договорів між працівником і власником, гарантії в оплаті праці, гарантії та пільги для осіб, що потребують додатково соціального захисту, гарантії на компенсації найманих працівників. Були розглянуті питання про пільги і компенсації найманих працівників та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці.

Змінити мову