Відбулася виробнича зустріч в Борщівському відділі Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України
27 лютого 201926 лютого 2019 року лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області Богдан Марків провів виробничу зустріч з працівниками Борщівського відділу Тернопільського обласного лабораторного центру міністерства охорони здоров’я України.
У роботі зустрічі прийняли участь лікар з гігієни праці Микола Павельєв та фахівці санітарно-гігієнічної і бактеріологічної лабораторій Борщівського відділу ТОЛЦ МОЗ України.
Під час виробничої зустрічі обговорено питання проведення досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.
Богдан Марків наголосив на необхідності детального аналізу метеоситуації, яка складається на робочому місці в різні пори року та на початку і в кінці виробничого процесу, необхідності всестороннього вивчення важкості та напруженості праці з дотриманням вимог «Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів трудового процесу (затвердженого наказом МОЗ України №248 від 08.04.2014 р.) ».
Звернена увага присутніх на правильності оформлення протоколів замірів, відбору проб,своєчасній повірці вимірювальної апаратури.
Наголошено наради на важливості повного визначення шкідливих чинників з урахуванням сировини та матеріалів, які використовуються під час виробничого процесу.
Також було обговорено питання подолання стигматизації та дискримінації людей з ВІЛ-позитивним статусом.
Відзначено, що проблема ВІЛ/СНІДу є трудовою проблемою і повинна розглядатися, як будь-яка інша проблема, пов’язана з умовами праці. Таке тлумачення проблеми ВІЛ/СНІДу важливе не лише тому, що воно стосується працівників, але й тому, що робоче місце може бути частиною осередку суспільства, продуктивності і досвіду, втрати навиків, декваліфікації, плинності кадрів.
Стигматизація і дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІДом, що викликає у них депресію, знижену самооцінку та відчай.
Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком для ефективної боротьби з епідемією та надання адекватного догляду і підтримки тим, кого стосується ця проблема.
Серед шляхів подолання стигматизації є насамперед впровадження програм регулярного інформування та навчання щодо ВІЛ для працівників усіх рівнів та категорій, зокрема надання об’єктивної інформативності про шляхи передачі ВІЛ/інфекції та методи профілактики.
Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці
Управління Держпраці у Тернопільській області
Богдан Марків