Відбулося засідання круглого столу за участі інженерів з охорони праці закладів охорони здоров’я області

27 квітня 2018

26 квітня на базі Тернопільської університетської лікарні відбулось засідання круглого столу з інженерами з охорони праці закладів охорони здоров’я області з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці у 2018 році «Захищене і здорове покоління».

У засіданні круглого столу взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Скарлош, начальник відділу в АПК, СКС на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Тернопільській області Петро Гичка, в. о. начальника відділу з питань гігієни праці Орест Бідяк, начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області Григорій Радзіх, провідний спеціаліст  КУТОР «Служби технічного нагляду за будівництвом та капітальним ремонтом об’єктів охорони здоров’я» Надія Герман.

З вступним словом до учасників круглого столу звернулась Тетяна Скарлош, яка зазначила, що відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006 в Україні щорічно відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони парці «Захищене і здорове покоління».

Петро Гичка доповів про основні завдання охорони праці у попередженні виробничого травматизму, особливості контролю за безпечною експлуатацією кисневих пунктів, медичного і технологічного обладнання, будівель та споруд, охорони праці неповнолітніх, зміни до нормативно-правових актів з охорони праці. 

Орест Бідяк звернув увагу присутніх на особливості процедури проведення попереднього (під час  прийняття  на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, необхідність проведення психофізіологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці.

Віктор Андрійчук розповів про особливості отримання дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою та обладнання підвищеної небезпеки. Розповів про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, метою здійснення якого є вжиття обмежувальних заходів щодо продукції, яка при  використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам, чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам. Акцентував увагу учасників конференції на Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру. Так, лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися потерпілі внаслідок таких нещасних випадків, упродовж доби повинні надіслати письмове повідомлення про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до Управління Держпраці у Тернопільській області. Лікувально-профілактичні заклади також ведуть реєстрацію нещасних випадків у окремому журналі.

Григорій Радзіх ознайомив присутніх зі змінами у законодавстві стосовно соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві, відшкодування потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві.

Надія Герман ознайомила присутніх з виробничим травматизмом в закладах охорони здоров’я області.

Змінити мову