З інженерами з охорони праці лікувально-профілактичних закладів Тернопільщини обговорили актуальні та проблемні питання охорони праці

23 липня 2019

У КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» для інженерів з охорони праці лікувально-профілактичних закладів області відбулася нарада, під час якої обговорили питання стану дотримання законодавства з питань охорони праці у лікувально-профілактичних закладах, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском. Участь у нараді взяли начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Тернопільській області Петро Гичка та представники Управління охорони здоров’я області.

Начальник відділу Петро Гичка розповів про особливості контролю за безпечною експлуатацією кисневих пунктів, медичного і технологічного обладнання, будівель та споруд, проаналізував зміни до нормативно-правових актів з охорони праці.  Звернув увагу присутніх на особливості процедури проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, необхідність проведення психофізіологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці.

Важливу увагу приділив питанню розслідування нещасних випадків на виробництві. Зокрема, з 1 липня 2019 року набрав чинності новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Змінились терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку – роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити Управління Держпраці з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення. Також передбачено, що розслідування нещасного випадку комісією підприємства проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться протягом 15 робочих днів.

Змінити мову