З представниками закладів охорони здоров’я обговорили проблемні питання, які виникають під час розслідування професійних захворювань медичних працівників

Управління Держпраці у Тернопільській області ініціювало спільну нараду з представниками Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА та керівниками закладів охорони здоров’я області щодо обговорення проблемних питань, які виникають під час розслідування професійних захворювань медичних працівників, зумовлених гострою респіраторною хворобою COVID-19. Участь у нараді взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Володимир Гузенков, начальники відділів Управління Ігор Хаварівський, Олег Бандура.

Під час наради, зокрема, обговорили важливість своєчасності надання повідомлення про факти інфікування медичних працівників закладів охорони здоров’я області коронавірусною респіраторною хворобою та здійснення об’єктивних розслідувань гострих професійних захворювань. Начальник відділу з питань гігієни праці Олег Бандура зазначив, що області коронавірусом інфіковано більше 320 медичних працівників, з них – щодо 298 випадків розпочато процедуру розслідування, згідно з вимогами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Також керівникам закладів охорони здоров’я наголосили на виконанні законодавства про працю при нарахуванні та виплаті заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19. Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Ігор Хаварівський звернув увагу, що упродовж червня-липня 2020 року інспектори праці Управління Держпраці спільно з інспекторами праці органів місцевого самоврядування, яким на сьогодні делеговані повноваження щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, здійснять позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю медичних закладів. Інспектори перевірять, чи належно нарахували та виплатили заробітну плату медичним та іншим працівникам.

 

Змінити мову