Завершено спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався з працівником ТОВ «Будівельна компанія «МОНОЛІТБУД»

Управління Держпраці у Тернопільській області завершило спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 8 вересня 2018 року у с. Борсуки Лановецького району з водієм,  оператором бетонного вузла  ТОВ «Будівельна компанія «МОНОЛІТБУД» 1983 р.н.

Нещасний випадок стався на території ПСП «Агрофірма «Горинь», де поряд з зерновим током на відкритій площадці встановлено бетонний вузол ТТМ 1100, біля якого встановлений стрічковий транспортер для вивантаження бетону. За даними судово-медичної експертизи смерть працівника настала від ураження технічною електрикою. При експертизі взірця крові у потерпілого виявлено етиловий алкоголь: у крові – 3.07 проміле.

Згідно з висновком начальника електровимірювальної лабораторії ДП «Тернопільський експертно-технічний центр» при огляді лінії живлення двигуна транспортера виявлено пошкодження ізоляції проводів у клемній коробці двигуна. При проведенні замірів виявлено пробій ізоляції між корпусом двигуна і фазами А і Б, що не відповідає нормам ПТЕЕС і ПУЕ. В день нещасного випадку від перевантаження електродвигуна стався пробій ізоляції, на корпусі електродвигуна та металевих частинах бетонозмішувального вузла з’явилась напруга, автоматичний вимикач не забезпечив відключення електродвигуна, від чого працівник отримав ураження електричним струмом.

Комісія виявила організаційні та психофізіологічні причини настання нещасного випадку. Зокрема, роботи виконувались із відключеними засобами колективного захисту, порушено вимоги безпеки під час експлуатації обладнання, а також – невиконання посадових обов’язків та невиконання вимог інструкції з охорони праці. Потерпілий знаходився на робочому місці у стані сильного алкогольного сп’яніння.

Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія визнала нещасний випадок пов’язаним із виробництвом.

Посадовим особам підприємства доручено здійснити заходи щодо усунення причин нещасного випадку. Члени комісії мали зустріч із дружиною  потерпілого та роз’яснили права щодо розв’язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку.

Розпочато спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався з працівником ТОВ «Будівельна компанія «МОНОЛІТБУД»

Змінити мову