До уваги роботодавців та найманих працівників – триває інформаційна кампанія щодо незадекларованої праці

22 лютого 2021

З лютого в області триває інформаційна кампанія щодо детінізації ринку праці у різних сферах економічної діяльності, де є найбільші ризики використання незадекларованої праці.

Інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області спільно із представниками органів місцевого самоврядування, Нацполіції, Держпродспоживслужби, Пенсійного фонду, Укртрансбезпеки, Податкої служби, служби зайнятості проводитимуть інформаційну та роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання.
Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться. Другий етап – інспекційна кампанія: перевірятимуть роботодавців, у яких, за результатами інформвідвідувань, є ознаки використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин.
До слова, за даними Держстату, майже кожен п’ятий українець працює неофіційно. Найвищі показники неформальної зайнятості – у сільському господарстві, торгівлі, переробній промисловості, тимчасовому розміщуванні та харчуванні, транспорті та будівництві. Відтак, саме у цих галузях упродовж 2021 року на Тернопільщині здійснюватиметься кампанія щодо детінізації ринку праці.

Змінити мову