Інформаційно-роз’яснювальна робота з вимушено переміщеними особами внаслідок збройної агресії російської федерації в Україні про ризики потрапляння у ситуацію з торгівлі людьми триває.
20 березня 2024З метою підвищення рівня обізнаності населення з питань уникнення примусової праці та протидії торгівлі людьми, головний державний інспектор управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Ірина Гранківська, спільно з соціальними працівниками благодійної організації «Благодійний Фонд «Рокада» та представником Збаразького управління Тернопільської філії Тернопільського ОЦЗ, відвідали осередок підтримки переселенців у селищі Вишнівець Кременецького району, де проживають люди, що були змушені покинути власні домівки й шукати прихисток і роботу на новому місці.
Робота виїзної мобільної групи фахівців зорієнтована на надання соціально-психологічної допомоги внутрішньо переміщеним громадянам, а також на роз’яснення їм актуальних питань трудового законодавства та протидії торгівлі людьми.
Зокрема, фахівець Міжрегіонального управління проконсультувала присутніх про основні зміни в трудовому законодавстві, що набрали чинності під час воєнного стану, про особливості трудових відносин щодо оформлення, переведення, звільнення з роботи, надання щорічних основних та додаткових відпусток і відпусток без збереження заробітної плати, оплати праці та іншого.
Водночас присутнім наголошено про те, куди звертатися у випадку порушення трудових прав та роз’яснено що таке примусова праця, як її розпізнати і уникнути, окреслено ознаки того, як не стати жертвою торгівлі людьми під час пошуку роботи, як діяти у таких випадках та роздано інформаційні буклети з корисною інформацією.
На завершення зустрічей чимало громадян особисто поспілкувалися з інспектором праці та отримали фахові відповіді на важливі для них запитання з законодавства про працю та протидії застосування примусової праці і торгівлі людьми.
Більше інформації з питань трудового законодавства в умовах воєнного стану на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.