На Тернопільщині під час превентивного заходу зімітовано сценарій безпечної поведінки працівників підприємства, де трапився нещасний випадок з фрезерувальником

16 березня 2023

Посадові особи Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці провели на підприємстві харчової промисловості, на якому трапився нещасний випадок з фрезерувальником на робочому місці превентивний захід, зорієнтований на створення безпечних умов праці, усунення потенційних загроз та небезпек для здоров’я та життя трудового колективу підприємства.

Від Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці участь у заході взяли: заступник начальника Віктор Андрійчук, головні державні інспектори  відділу з питань безпеки праці  Василь Щудла та Ігор Геляс.

Заздалегідь проаналізувавши матеріали розслідування нещасного випадку, який проводився комісією підприємства, інспектори першочергово звернули увагу на:

  • основні причини настання нещасного випадку;
  • поєднання технічних та організаційних причин;
  • устаткування, експлуатація якого призвела до нещасного випадку;
  • заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам.

Окрім того, з керівником служби охорони праці підприємства було проаналізовано повноту дотримання процедури розслідування нещасного випадку та правильність оформлення матеріалів.

Безпосередньо на місці нещасного випадку, головні державні інспектори разом із керівником служби охорони праці підприємства, свідками нещасного випадку, за участі потерпілого, змоделювали події нещасного випадку з фрезерувальником, відновивши покрокову послідовність подій у хронологічному порядку. Встановили критичні фактори, що призвели до нещасного випадку та зімітували сценарій безпечної поведінки працівників на робочому місці.

Також  посадовими особами Управління, було:

  • оцінено актуальність заходів, які були розроблені за результатами розслідування нещасного випадку;
  • акцентовано увагу присутніх на питаннях організації та безпечного виконання робіт;
  • виокремили можливі професійні ризики з метою упередження виробничого травматизму на підприємстві;
  • рекомендовано представникам підприємства розмістити пам’ятку про безпечне виконання робіт на заточувальному верстаті, де стався нещасний випадок.

Більше інформації: на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

Змінити мову