На Тернопільщині тривають превентивні заходи щодо попередження порушень трудових прав працездатної молоді

12 червня 2024

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею фахівці відділу з питань праці північно-східного напрямку управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці з інформаційно-консультаційним візитом відвідали Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат, в якому проживають діти різної вікової категорії. Також посадовці здійснили низку превентивних заходів до роботодавців області, що провадять діяльність у найбільш ризикованих сферах застосування нелегальної зайнятості молодих працівників.

Під час зустрічей наголошувалося на важливості додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із працездатною молоддю. Зокрема, присутнім нагадали, що за законодавством України допускається праця дітей після досягнення ними 16-річного віку.

Проте, бувають ситуації, коли для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує навчального процесу, у вільний від навчання час, працювати, за згодою одного із батьків або особи, що їх замінює, можуть діти з 14 років.

Особливу увагу присутніх у дитячому будинку зосередили на неприпустимості застосування примусової праці неповнолітніх та відповідальність за експлуатацію дитячої праці.

У торгівельних закладах, і у закладах громадського харчування та в сфері надання послуг акцентували увагу роботодавців та найманих працівників на таких питаннях як:

  • допуск до роботи після попереднього медичного огляду;
  • процедура належного оформлення трудових відносин;
  • ризики, пов’язані з незадекларованою діяльністю та примусовою працею;
  • пільги і соціальні гарантії для молодих працівників;
  • заборона працювати у шкідливих умовах, у нічний час, у вихідні дні та надурочно тощо.

Завершуючи зустрічі, інспектори зазначали, що діти – це наше майбутнє, а відтак, обов’язок кожного дорослого – дбати про їх безпеку і здоров’я задля успішного майбутнього нашої країни.

Більше інформації про найпоширеніші запитання з трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua

 

Змінити мову