Про новели трудового законодавства та важливість впровадження програм психосоціальної підтримки працівників спілкувалися в регіональному відділенні Фонду держмайна України у Тернопільській області

10 липня 2024

Продовжуючи інформувати представників органів державної влади щодо переваг запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці, фахівці відділу з питань праці північно-східного напрямку управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці розповіли колективу Управління забезпечення реалізації повноважень у Тернопільській області регіонального відділення фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, що психоемоційна підтримка на роботі має ґрунтуватися на політиці, яка включає чіткі й зрозумілі для кожного працівника повідомлення про те, що вплив стресових ситуацій на людину і сферу праці визнається, а психологічний добробут кожного працюючого має пріоритетне значення. Тобто має бути чіткий план дій, стратегія та система заходів. Дієва політика – це не просто папірець на столі керівника. Це культура стосунків у колективі, яка надихає, підтримує й мотивує. Така політика спрямована на створення відповідної атмосфери в трудових колективах, де кожен знає про неї і має можливість бути залученим до ухвалення рішень щодо підтримки психологічного добробуту персоналу.

Також було обговорено новели трудового законодавства та проблемні питання, що стосуються системи оплати праці державних службовців в частині соціальних і стимулюючих виплат.

Завершуючи зустріч, інспектори запропонували інформаційно-консультаційний супровід при запровадженні політики психосоціальної підтримки, наголосили на забороні застосування мобінгу і дискримінації у трудових відносинах та окреслили відповідальність за порушення вимог законодавства про працю.

Більше інформації про найпоширеніші питання з трудового законодавства в  умовах воєнного стану та про психосоціальну підтримку на роботі можна отримати на  інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.

 

Змінити мову