Студентам інженерно-педагогічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету розповіли про важливість формування культури охорони праці

18 квітня 2019

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначають 28 квітня, фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області інформують майбутніх працівників про важливість формування культури охорони праці.

Перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков та головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Ірина Корнійчук 18 квітня зустрілись із студентами інженерно-педагогічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету.

«Здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке сьогодні стоїть перед державою. На роботодавця покладається повна відповідальність за забезпечення безпеки і здоров’я працівників у всіх аспектах, пов’язаних з роботою. Він повинен вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників, забезпечувати ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці»,  – розповів Володимир Гузенков.

Володимир Гузенков також ознайомив студентів із головними функціями та завданнями Управління Держпраці,  розповів про законодавчу базу з питань охорони праці. Також торкнувся теми нещасних випадків на виробництві та правил їх уникнення. Адже профілактика виробничого травматизму є одним із надважливих елементів у забезпеченні безперебійної роботи підприємств.

Ірина Корнійчук роз’яснила студентам гарантії щодо забезпечення роботодавцями здорових і безпечних умов праці, про право на одержання інформації з питань охорони праці, зокрема, про наявні шкідливі і небезпечні умови праці на робочих місцях.

Майбутнім працівникам розповіли про особливості праці молоді та про права неповнолітніх у трудових правовідносинах. Неповнолітні влаштовуються на роботу, як правило, після досягнення 16 років. Трудовим законодавством заборонена праця неповнолітніх у нічний час, вихідні дні. Усі особи, молодше 18 років, приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку повинні проходити обов’язковий медичний огляд.

Змінити мову