Тернопільщина: керівникам шкіл про неухильне додержання законодавства про працю та важливість охорони праці в закладах освіти

01 червня 2023

Фахівці відділів з питань праці та з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці  провели превентивні заходи з питань додержання вимог законодавства про працю та охорону праці  в загальноосвітніх навчальних закладах Тернополя.

 

Інспекторами Управління наголошено, що безпечне та здорове робоче середовище – це основний принцип і основне право у світі праці.

Також присутніх проконсультували щодо порядку надання щорічних та інших видів відпусток, оформлення трудових відносин на умовах строкового трудового договору, додержання строків виплати заробітної плати, особливостей припинення трудових відносин в умовах воєнного стану,  неприпустимості застосування мобінгу, дискримінації, необхідності запровадження програм психосоціальної підтримки та інших важливих питаннях.

Водночас, увагу директорів шкіл акцентовано і на важливому значенні охорони праці в закладах освіти. Наголошувалося  на проходженні навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб, на проведенні інструктажів з охорони праці. Зверталася увага на призначення відповідального за електрогосподарство в школі, про його спеціальне навчання та про необхідність проведення заземлення і складання акту опосвідчення стану електроустановок в навчальному закладі.

Завершуючи зустрічі, посадові особи Управління наголошували, що більше інформації про найпоширеніші питання з трудового законодавства та безпеки праці в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.

Змінити мову