Тернопільщина: представникам бізнесу про неприпустимість підміни трудових договорів з найманими працівниками цивільно-правовими та договорами-стажування

23 травня 2023

З метою донесення інформації до працівників та роботодавців щодо важливості офіційного оформлення трудових відносин, фахівцями Управління здійснено інформаційно-роз’яснювальні візити до представників бізнесу, що здійснюють діяльність  в галузі торгівлі автомобільними транспортними засобами.

У ході зустрічей  працівникам суб’єктів господарювання було наголошено  на перевагах офіційного працевлаштування, що дає їм право на соціальні пільги та гарантії, належні та безпечні умови праці, можливість кар’єрного росту та захист своїх трудових прав, гарантовану оплату праці та регулярність її виплати.

Увагу роботодавців зосереджено на тому, що для підприємств, установ, організацій усіх форм власності є обов’язковими норми і гарантії оплати праці, визначені законодавством, зокрема, щодо забезпечення мінімального розміру заробітної плати, норм оплати, а також щодо гарантій своєчасної  оплати відпусток та інших виплат.

Водночас працівникам роз’яснено відмінності між трудовими і цивільно-правовими договорами. Зокрема зазначено, що за трудовим договором відповідальність за організацію роботи несе роботодавець, а за цивільно-правовим договором працівник самостійно організовує процес роботи, сам виконує її та відповідає за неї. Відповідно, працюючи за договорами такого характеру,  він є незахищений та позбавлений будь-яких соціальних гарантій.

Щодо договору-стажування, без укладення трудового договору, то це  є можливим  лише зі студентами та безробітними відповідно до вимог чинного законодавства.

На завершення зустрічі присутнім було повідомлено, що більше інформації про найпоширеніші питання з трудового законодавства в умовах воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі Держпраці https://www.pratsia.in.ua/.

Змінити мову