Тернопільщина: в обласному центрі зайнятості обговорили спільні дії щодо привернення уваги громадськості до питань легалізації зайнятості

07 квітня 2021

У Будинку праці у Тернополі відбулась зустріч соціальних партнерів на тему: «Легалізація зайнятості – крок до європейського рівня життя». Участь у заході взяла і представник Управління Держпраці у Тернопільській області – інспектор праці Оксана Григорчук. З присутніми, а це – представники обласної ради профспілок, управлінь податкової служби, пенсійного фонду, служби зайнятості та служби посередництва та примирення Тернопільщини – обговорили, як привернути увагу громадськості до питань легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати.

Як повідомила головний державний інспектор Оксана Григорчук, легалізація зайнятості в регіоні є актуальним питанням. На жаль, чимало роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.

Виплачуючи заробітну плату в «конверті», вони позбавляють своїх працівників прав на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії згідно з колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Саме тому сьогодні варто зосередити особливу увагу у напрямі легалізації трудових відносин і детінізації заробітної плати, і розв’язати цю проблему можна лише спільними діями як громадськості, так і соціальних партнерів.

 

 

Змінити мову