В Головному управлінні Держпродспоживслужби України в Тернопільській області обговорили доцільність психоемоційної підтримки на роботі та наслідки мобінгу

08 липня 2024

Фахівці відділу з питань праці північно-східного напрямку управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці продовжують інформувати представників органів державної влади про важливість запровадження програм психосоціальної підтримки на робочому місці.

Під час зустрічі було обговорено такі основні кроки для впровадження політики психоемоційної підтримки на роботі, як:

  • оцінка ситуації (стан безпеки, ресурси, можливості);
  • розроблення плану заходів (форми та методи інформування і навчання, способи підтримки);
  • проведення моніторингу і оцінки (форма, метод, періодичність);
  • визначення з форматом та змістом політики (окремий документ, складова існуючого документа, колдоговір);
  • процес ознайомлення з політикою (де і як).

Крім цього, посадові особи розповіли, що психосоціальна підтримка на робочому місці передбачає й формування політики «відкритих дверей» із дотриманням принципу конфіденційності. Це можливість проявити себе на роботі й розповісти про проблеми й потреби без остраху перед негативними наслідками. Це атмосфера відкритості, в якій працівники вільно можуть поговорити з керівником про свій фізичний та психічний стан і потреби, висловити свою думку, обговорити проблеми та виклики, поставити запитання і водночас не боятися зворотної реакції: осуду, критики, недовіри, негативних змін у роботі тощо.

Водночас представники Міжрегіонального управління закцентували увагу присутніх на тому, що мобінг (цькування), як соціальне явище, в суспільстві діє давно, але до Кодексу законів про працю України та до Кодексу про адміністративні правопорушення дане поняття та відповідальність за його вчинення внесено лише наприкінці 2022 року. Основна мета мобінгу – принизити працівника і знецінити його роботу як професіонала, що є абсолютно неприпустимим фактом.

Завершуючи зустріч, інспектори запропонували здійснення інформаційно-консультаційного супроводу при запровадженні політики психосоціальної підтримки та наголосили на тому, що вчинення мобінгу заборонено і передбачає адміністративну відповідальність для винної особи.

Більше інформації про найпоширеніші питання з трудового законодавства в  умовах воєнного стану та про психосоціальну підтримку на роботі можна отримати на  інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua.

Змінити мову