Ключові аспекти трудового законодавства дізналися учні правового ліцею

25 травня 2023

Фахівець Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області – Софія Глушко провела семінар щодо питань працевлаштування учням випускних класів Тернопільської  загальноосвітньої школи-правового ліцею № 2. Інспекторка проінформувала, що згідно з вимогами Кодексу законів про працю України, неповнолітні працівники в трудових правовідносинах прирівнюються в правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток і інших умов праці користуються пільгами. Учні, які працюють, повинні знати свої трудові права, щоб мати можливість їх відстоювати.

Працевлаштування обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору лише після попереднього медичного огляду і надалі, до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду. А звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей.

Разом з тим, інспекторка розповіла чому важливо працевлаштовуватися офіційно та ознайомила з основними змінами трудового законодавства в умовах воєнного стану.

 

Змінити мову